En İyi 17 Proje ve Ürün Yönetimi Podcasti

Teknolojinin gelişimi, ürün ve proje yönetim süreçlerini de her geçen gün yeni konseptler ve fikirler ile buluşturmaya devam ediyor. Üretilen içerikler sayesinde bilgiye erişim ve sürekli öğrenme artık eskisinden çok daha kolay bir hale geldi. 

Bu süreçte günceli takip etmenin en keyifli yollarından biri son yıllarda Türkiye’de de değer gören ve bilgi paylaşımı konusunda son derece cömert kanallardan birisi “Podcastler”. 

Bu yazıda proje yöneticilerinin ve ürün yöneticilerinin yetkinliklerini bir sonraki seviyeye çıkaracak; hem Türkçe hem de İngilizce 17 Podcast kanalını sizin için derledik.

1) Üretim Bandı

Üretim Bandı için her şeyin başladığı yer: Ürün geliştirmenin teknikleri, stratejileri, yöntemleri ve pratikleri üzerine derinlemesine sohbetler. Ender Ahmet Yurt ve Eran Filiba soruyor, konuklar cevaplıyor. Her bir konuk ve konu yeni bir bakış açısı, değişik bir düşünce. Yürürken, otururken, evde, arabada, öğrenmeye vakit yokmuş gibi hissedilen zamanlara inat dinleyiniz! Ayda üç bilemedin dört bölüm, sevdiğin mecradan takip etmezsen kaynayıp gidebilir.

Üretim Bandı Podcast

2) Codefiction

Türkiye’deki yazılımın kalitesini ve sektör problemlerini kendilerine dert edinmiş, farklı disiplenlerden gelen bir grup yazılımcının toplanıp, yazılım geliştirme yöntemleri ve teknolojileri üzerine konuştukları eğlenceli, saçma ama faydalı bir yayın.

Girişimcilik ile ilgili her hafta yayınlanan Türkçe Podcast. Girişimci, yatırımcı ve bu konularla ilgilenenler için haftalık bilgi kaynağı.

Codefiction Podcast

3) Girişimci Muhabbeti 

Girişimcilik ile ilgili her hafta yayınlanan Türkçe Podcast. Girişimci, yatırımcı ve bu konularla ilgilenenler için haftalık bilgi kaynağı.

Girişimci Muhabbeti Podcast

4) Yazan ve Yöneten

Elif T. Kuş ve Yaşar Safkan ile yazılım ve yazılım yönetimi ile ilgili sohbetler

Yazan ve Yöneten Podcast

5) Laba

6) ACM Agile Podcast 

ACM Agile Podcsat

7) Scrum Org Podcast

Scrum.org Community Podcsat

8) The Product Podcast

The Product Podcast

9) This is Product Management

This is Product Management Podcast

10) Product Hunt Radio

Product Hunt Radio

11) Masters of Scale

Masters of Scale Podcast

12) Product Love

Product Love Podcast

13) How I Built This

How I Built This Podcast

14) Scrum Master Toolbox (Agile)

Scrum Master Toolbox(Agile) Podcast

15) Rocketship FM

Rocketship FM Podcsat

16) 100 Product Managers

100 Product Managers Podcsat

17) This Week in Startups

This Week in Startups Podcast

Proje ve ürün yöneticileri gelişmeye açık, gelişmelere adapte olan ve yönettikleri ürün ve projelere de bu gelişmeleri adapte ederek yansıtan kişilerdir. Sizin bu alanda dinlemekten keyif aldığınız farklı podcast kanalları bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa yorumlar aracılığıyla bu içeriğin gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. 🌞

0 Shares: