En İyi 10 Proje Yönetimi Eğitimi

En İyi 10 Proje Yönetimi Eğitimi ve Kursu

Her başarılı projenin arkasında iyi bir ekip çalışması ve doğru yönetilen proje yönetim süreçleri bulunur. Projenin başarısı proje yöneticisinin deneyimine, sektördeki tecrübesine, karşılaşılan problemlere sunduğu çözümlere, müşteri ilişkilerine ve etkili ekip içi iletişim gibi pek çok faktöre bağlıdır. 

Bu açıdan bakıldığında proje yöneticisinin pek çok yetkinliğe sahip olması ve bu yetkinliklerini iş ve çalışma hayatında da çeşitli yerlere başvuru yaparken kanıtlaması beklenir. 

Dünyaca kabul gören ve PMI tarafından verilen PMP sertifikası, proje yöneticiliğine dair yetkinliği kanıtlayan bir sertifikadır. Eğer global şirketlerde çalışan bir proje yöneticisi olmak ve bu alanda kariyer yapmak istiyorsanız sürekli öğrenen ve kendini geliştiren biri olmalısınız. 

Bu yazıda hem PMP sertifika sürecinde size yardımcı olacak, hem de bilgi birikiminize katkı sağlayacak, yerli ve yabancı kaynaklarca derlenen En İyi 10 Sertifikalı Proje Yönetimi Kursu ve Eğitim Programını inceledik!

1) BTK Akademi 

BTK Akademi Proje Yönetimi Eğitimi

İçerisinde yer alan ve tamamı Türkçe olan eğitimler ile BTK Akademi’de yer alan başlangıç, orta seviye ve ileri seviye eğitimler ile çalışmalarınız için güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Eğer önceden bir proje yönetimi deneyimi ve geçmişiniz bulunuyorsa bu kaynağı var olan bilginizi pekiştirmek için kullanabilirsiniz.


BTK’da yer alan proje yönetim eğitimleri: 

İleri Seviye Proje Yönetim Eğitimi

Çevik Proje Yönetimi

Agile Proje Yönetimi Eğitimi

Microsoft Project ile Proje Yönetimi Eğitimi

2) Google Proje Yönetimi Professional Certificate

Google Proje Yönetimi Eğitimi

Google tarafından Coursera üzerinde yayınlanan bu eğitimde 6 temel kurs bulunuyor. Bu kursun en güzel özelliği hem Google tarafından veriliyor olmakla beraber aynı zamanda içerisinde interaktif bir öğrenme sürecini de beraberinde getiriyor olması. 

Öğrenim süreciniz içeriğinde yazılı, videolu ve sorular ile çok rahat ve kolay ilerliyor. Aynı zamanda kursun 6. bölümünde sizden kurs boyunca öğrendiğiniz tüm bilgi birikiminden yararlanarak gerçek hayattan uyarlama bir proje yönetimi yapmanız bekleniyor.

3) Oyun ve Uygulama Akademisi 

Oyun ve Uygulama Akademisi Proje Yönetimi Kursu

Türkiye Girişimcilik Vakfı, Google ve T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile oluşturulan bu akademide yılın belirli zamanlarında 18-29 yaş arasındaki gençlere yönelik proje yönetim eğitimi Türkçe ve ücretsiz olarak sağlanıyor. 

Kariyerinizin daha en başındaysanız ve dil sizin için bir bariyer oluşturuyorsa bu konuda Oyun ve Uygulama Akademisi’ne göz atmanızı tavsiye ediyoruz. 

4)IBM Project Manager Professional Certificate

IBM Proje Yönetimi Sertifika Eğitimi

IBM ve Coursera işbirliği ile hazırlanan bu kursta Risk Yönetimi, Planlama, Agile Proje Yönetimi gibi pek çok konuda yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Projenin sonunda yine PMP gibi bir sertifika olan CAPM Sertifikası(CAPM Certification) için de bir pratik sınav yer alıyor olacak. 

5) Udemy

Udemy Proje Yönetimi Eğitimleri

Yazılım ve tasarım alanında pek çok kursa ev sahipliği yapan Udemy, yine bu bölümde Agile Proje Yönetimi, IT Proje Yönetimi gibi konularda proje yönetim kursları sunan; ücretli ve ücretsiz kaynakların yer aldığı bir platform.

Kurs satın almadan önce kursiyerlerin yorumlarını okuyarak kendi seviyenize ve hedefinize yönelik bir araştırma yapabilirsiniz.

6) Knowledgehut

Knowledgehut Pmp Sertifika Eğitimi

Kendi kendine öğrenme ve online eğitmenler ile eğitim alma gibi iki seçenek bulunan Knowledgehut’ta İngilizce eğitimler ile PMP Sertifikası programlarına başvurmak için ön hazırlık yapabilirsiniz.

7) OxfordHomeStudy

Oxford Home Study Project Management Course

OxfordHomeStudy’nin hazırlamış olduğu bu eğitime +100.000’den fazla katılımcı katılarak sürecini tamamlamış. Diğer kurslardan farklı olarak proje yönetimine dair genel bilgileri kısa bir şekilde ele aldığını söyleyebiliriz.

8) Ecornell 

Ecornell Project Management Certificate Course

Cornell üniversitesinin hazırlamış olduğu bu eğitim ile sistem tasarımı ve proje liderliğ konularında kendinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle kaynak yönetimi ve planlama konusunda bu eğitime göz atmanızda fayda var. 

9) Velociteach 

Velociteach PMP Sınavı Hazırlık Sertifika Kursu

PMP sınavı için baş ucu kaynaklarınız dan biri olacak velociteach’de 1100’den fazla test içeriği ve sertifika programına hazırlık sürecinde size yardımcı olacak pek çok kaynak bulunuyor.

10) EdX 

Coursera gibi pek çok kursu bünyesinde bulunduran edX, bu eğitimi ile proje yönetim araçları, teknikler ve başarılı bir şekilde projenin tamamlanması için ihtiyacınız olan tüm çalışmaları tek bir kursta topluyor. Özellikle IT proje yönetimi eğitimi alanında kaynaklar arıyorsanız bu alana göz atabilirsiniz.

Bu yazıda size hem aktif proje yönetim süreçlerinde destek olacak, hem de Agile proje yönetimi, PMP sertifika programları gibi konularında PMI eğitimleri sağlayan 10 kaynağı inceledik. Sizce proje yönetimi ilerleyen dönemlerde daha değerli bir konuma gelecek mi? Bizce her daim ekiplerin ve projelerin geleceğini proje yöneticileri belirliyor olacak. 😎

0 Shares: