En İyi SAP Eğitimi ve Sertifika Kursları

En İyi SAP eğitimi, ücretsiz sertifika programları ve SAP programı kursları ve eğitimleri
En İyi SAP eğitimi, ücretsiz sertifika programları ve SAP programı kursları ve eğitimleri

SAP eğitimi ve sertifika programları ERP’lerin yükselişi ile birlikte günden güne önem kazanmaya devam ediyor. 

Kompleks hale gelen yönetim şemaları içerisinde kurumsal kaynakların planlaması, işçi gücünün yönetilmesi, malzeme planlaması ve diğer üretim faaliyetlerinin kontrolü SAP yazılımları aracılığıyla kolay bir şekilde profesyoneller tarafından yönetilebilmektedir. 

ERP uygulamalarını doğru bir şekilde kullanılabilmesi ve profesyoneller tarafından yönetilmesi tüm şirketler tarafından tercih edilen bir alan haline gelmeye başladı. Bu durum sektörler içerisinde de bilgi birikimi yüksek, tecrübeli ve bu konularda kendini geliştiren kişileri ön plana çıkartan bir unsur haline geldiğini söylemek mümkün. 

Bu yazıda SAP alanında kariyer yapmak, bilgi birikimini bir üst seviyeye taşımak, çeşitli sertifika programları ile kariyerine yön vermek ve şirketlerin gözdesi olmak isteyen kişiler için En İyi SAP programı Eğitimi ve Kurslarını inceliyoruz.

ERP’ler hakkında detaylı bilgi almak ve eğitim programlarına göz atmak için sizin için hazırladığımız bu yazıya göz atabilirsiniz:

Online SAP Eğitimi 

İnternet üzerinde SAP kurslarını araştırdıysanız pek çok Türkçe ve İngilizce kaynak ile karşılaşmanız mümkün. Peki bu eğitimlerden hangisi sizin için daha uygun?

Bu bölümde hem ücretli hem de ücretsiz eğitimleri inceleyerek, SAP programı öğrenmek isteyen kişilere yol gösteriyor olacağız. Hazırsanız başlayalım. 🙌🏻

Bilgisenin

Bilgisenin Youtube kanalı toplamda yayınlamış olduğu 22 video ile ücretsiz ve Türkçe video kaynağı arayan kişiler için güzel bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle İşletme yapısı, Fiori’ye giriş, belgelerin düzenlenmesi ve fiyatlandırma alanında sunmuş olduğu detaylı videolar konu hakkında bilgi almak isteyen kişiler için altın niteliğinde bir kaynak olarak listemize giriş yapıyor. 

Burak Kocaaslan

Burak Kocaaslan, özellikle SAP ABAP alanıda elde etmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübeleri kanalında bulunan video listesi ile kendini geliştirmek isteyen kişilere sunuyor. Burak genel olarak işin yazılım tarafı hakkında içerikler üretirken, çalışmalarını bu yönde ilerletmek isteyen yazılım geliştiricilere de fazlasıyla destek olacak 110 videoyu kanalında barındırıyor. 

Bağımsız Liste 

Ücretsiz SAP programı eğitimi alanında araştırma yaparken konu hakkında başlangıç aşamasında SAP nedir? ERP modülleri nelerdir gibi sorulara cevap bulabileceğiniz giriş seviyesi bilgilerin bulunduğu bir video listesi keşfettik. Bu liste içerisinde MediaSoft, SAP ve ERP dünyası, SAP kullanımının demo sayılabilecek gösterimlerine erişim sağlayabilirsiniz. 

Bu alana ilginiz varsa ve biraz daha yüzeysel bilgiler elde etmek istiyorsanız bu kaynağı kullanabilirsiniz. 

Coursera 

Coursera Ücretsiz SAP Eğitimi Sertifika Programları
Coursera Ücretsiz SAP Eğitimi Sertifika Programları

Coursera hiç şüphesiz ki her alanda en iyi kursları sunan eğitim platformalarından birisi. Bu bölümde içerisinde bizzat SAP şirketinin sunmuş olduğu ücretsiz pek çok eğitime erişim sağlayabilirsiniz.

Coursera’nın sunmuş olduğu kendi kendine öğrenme metodolojisi, kişinin dilediği zaman online eğitimlere erişimini kolaylaştıran bir yapıda karşımıza çıkıyor. İçersinide bulunan video eğitimler, quizler ve çeşitli geri bildirimli öğrenim modülleriyle etkin öğrenme konusunda en büyük şanslarımızdan biri. 

Ek olarak başarılı bir şekilde kursları tamamladığınızda SAP alanında sertifika alma şansını da elde edebiliyorsunuz. 

SAP for Beginners – Get Started with SAP

Udemy SAP Eğitimi Sertifika Programı İngilizce
Udemy SAP Eğitimi Sertifika Programı İngilizce

Giriş seviyesi ve İngilizce olan bu eğitimde SAP alanına meraklı kişilerin ilk adımda alabileceği, genel yönetim ve programların kullanış mantığından bahsedilen bir kurs olarak karşımıza çıkıyor.

SAP İnsan Kaynakları Eğitimi

Bu eğitim özellikle SAP HR sertifika programına katılmak isteyen ve CV’sinde fark yaratmak isteyen kişilerin alması gereken kurslar arasında yer alıyor. Toplamda 6.000’den fazla kişini katıldığı bu kursta Personel İşlemleri, Veri Değiştirmeler, Organizasyona Ait Verilerin Kontrolü, Bordro, Zaman Yönetimi gibi konular ele alınıyor. 

Kursun sonunda Udemy tarafından verilen sertifika ile çalışmalarınızı CV’nize eklemek mümkün hale geliyor. 

Şirketlerin SAP alanında yapmış olduğu yatırımlar her geçen gün artmaya, dolaylı olarak da bu sektör içerisindeki profesyonel insanlara olan ihtiyacı tetiklemeye devam ediyor. Kendini geliştiren kişilerin her zaman yer almak istediği sektörde kolaylıkla iş bulacağı, yerinde sayan kişilerin ise bir an önce harekete geçmesi gerekmektedir. 

Bu yazıda size ücretli ve ücretsiz SAP sertifikası alabileceğiniz eğitimleri derlemeye çalıştık. Siz bu programlara ek olarak hangi eğitim programlarına katılmayı düşünüyorsunuz? Yorumlar aracılığı ile tavsiye edeceğiniz herhangi bir eğitim olursa bu yazıya ekleyerek farklı kişilerin de faydalanmasını sağlamak isteriz. 

0 Shares: